Luksus ze Srebrzyszcza

Janusz Bartoszuk produkcję mebli zaczynał przed laty w ciasnej, wynajmowanej hali. Dziś jego firma BH Meble jest poważnym graczem na światowym rynku mebli tapicerowanych, a jej klientami są znane sieci hoteli. Wysoką jakość ich wykonania dostrzegli organizatorzy Gali Luksusowa Marka Roku 2016, nominując firmę do tej prestiżowej nagrody.

Luksusowa Marka Roku to tytuł przyznawany najbardziej ekskluzywnym produktom i usługom, jakie dostępne są na polskim rynku. Wśród dotychczasowych laureatów znajdują się m.in.: Ferrari, Wittchen, Eva Minge i Gosia Baczyńska. A już w najbliższy weekend, do tego znamienitego grona może dołączyć firma BH Meble.
I nietrudno się temu dziwić. Firma ze Srebrzyszcza ma za sobą takie sukcesy, jak wyposażenie hoteli marki Hilton czy Marriott. Swoje meble wysłała do hoteli i renomowanych galerii handlowych w Niemczech, Francji, Szwajcarii, Kenii czy nawet Arabii Saudyjskiej.
A wszystko zaczęło się wiele lat temu w niewielkim zakładzie przy ul. Okszowskiej w Chełmie. To tam chełmski przedsiębiorca Janusz Bartoszuk rozpoczął produkcję mebli tapicerowanych. Z czasem jednak wynajmowane tam pomieszczenia zrobiły się zbyt ciasne dla wciąż rozwijającego się biznesu. Dlatego Bartoszuk postanowił wybudować swój własny zakład. Od pomysłu do przecięcia wstęgi przed imponującą fabryką w Srebrzyszczu nie minął nawet rok.

– Nowy zakład produkcyjny otworzył przed nami możliwości, o których wcześniej nie mogliśmy nawet marzyć – mówi właściciel firmy. – Nie mamy się teraz czego wstydzić, a wręcz przeciwnie. Jesteśmy firmą na europejskim poziomie, co potwierdzają odwiedzający nas zagraniczni klienci.
Dotychczas firma BH Meble była bowiem ukierunkowana głównie na zachodni rynek. Teraz jednak coraz częściej otrzymuje także zlecenia na wykonanie mebli do polskich hoteli oraz restauracji. Jedna z ich ostatnich realizacji to wyposażenie Zamku Biskupiego w Janowie Podlaskim. A co ciekawe, to właśnie tam, w dniach 5-7 listopada, odbędzie się Gala Luksusowa Marka Roku 2016.
– Wspaniale byłoby odebrać statuetkę właśnie w tym miejscu – przyznaje J. Bartoszuk.

A to jeszcze nie koniec!

Za sukcesem BH Meble stoi przede wszystkim wysoka jakość produkowanych mebli. Firma oferuje profesjonalną obsługę swoim klientom od chwili złożenia zamówienia do momentu dostawy mebli pod wskazane miejsce. – Każdy hotelarz czy architekt współpracujący z nami musi być zadowolony w stu procentach – mówi Bartoszuk.
Nic zatem dziwnego, że firma prężnie się rozwija. A to dobra wiadomość nie tylko dla chełmskiego przedsiębiorcy, ale dla całej załogi. Obecnie pracuje tam ponad 100 osób i wszystko wskazuje na to, że już niebawem trzeba będzie kolejnych rąk do pracy.
– Rozpoczęliśmy rozbudowę zakładu o kolejną halę, ponieważ w obecnych pomieszczeniach w związku z nawałem zamówień robi nam już się ciasno – zdradza przedsiębiorca.
Miesięcznie z fabryki ze Srebrzyszcza wyjeżdża około 3 tysięcy mebli.
Marlena Gołębiowska