Lwów lepszy od Lublina

Reprezentacja Lublina przegrała 13:14 w meczu pięściarskim z drużyną Lwowa, rozegranym w sobotę w hali przy Al. Zygmuntowskich w ramach XIII Memoriału Stanisława Zalewskiego, byłego zawodnika, trenera, działacza i masażysty, bliskiego współpracownika legendarnego Feliksa „Papy” Stamma. 

 

Losy niezwykle interesującego meczu ważyły się do samego końca. Po jednogłośnej porażce Mikołaja Sadurskiego z Paco z Lubomirem Pinczukiem przed ostatnią walką był bowiem remis 12:12.
Niestety, w starciu najcięższych pięściarzy (kategoria +91) Adam Kulik nie dał rady Andrijowi Horodeskiemu i z końcowego sukcesu mogli cieszyć się goście, których do walki zagrzewał między innymi wicekonsul Witalij Biłyj.
Lublinianom na pocieszenie pozostał tytuł najlepszego zawodnika meczu, który otrzymał Krzysztof Burzec z Berej Boxing.
Tradycyjnie przed rozpoczęciem memoriału byli wychowankowie oraz przyjaciele Stanisława Zalewskiego złożyli kwiaty i zapalili znicze na Jego grobie na cmentarzu przy ulicy Lipowej. W tym roku przypada setna rocznica urodzin oraz piętnasta śmierci Stanisława Zalewskiego, między innymi współzałożyciela sekcji pięściarskich Motoru i Avii Świdnik.MAG