Ma przynieść miejsca pracy

Wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. podpisał zamówienie na koncepcję budowy hubu logistycznego przy ul. Wschodniej w Chełmie. Jeszcze w tym roku ogłoszony ma być przetarg na zaprojektowanie i budowę hubu.

Jedną z obietnic wyborczych Jakuba Banaszka był hub logistyczny planowany na terenach inwestycyjnych przy ul. Wschodniej. W tej sprawie jesienią 2019 r. miasto Chełm podpisało porozumienie z Agencją Rozwoju Przemysłu, która zapewnić ma korzystne warunki dla przedsiębiorców. Przedstawiciele Agencji zapowiedzieli wtedy, że ich celem jest zbudowanie infrastruktury, służącej magazynowaniu i dystrybucji towarów eksportowych i tych, które trafiają zza granicy.

Powstanie hubu logistycznego wiązać ma się z utworzeniem nowych miejsc pracy i dodatkowymi wpływami do budżetu miasta, związanymi z podatkami lokalnymi, czy udziałami w podatku od osób fizycznych. Pod koniec 2019 r. zarząd ARP podjął decyzję o zakupie od miasta za 4,3 mln zł działki przy ul. Wschodniej, gdzie powstać ma hub logistyczny.

W ubiegłym tygodniu prezydent Chełma poinformował, że w jego obecności Paweł Kolczyński, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. podpisał zamówienie na koncepcję budowy hubu logistycznego przy ul. Wschodniej w Chełmie. Czas na wykonanie dokumentu to cztery miesiące. Następnie – jak informują chełmscy urzędnicy – jeszcze w tym roku ma być ogłoszony przetarg w trybie „zaprojektuj i buduj”. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here