Maczety i kilogramy amfetaminy

Policjanci z chełmskiego CBŚ zabezpieczyli ponad osiem kilogramów amfetaminy, marihuanę, sprzęt do przygotowywania narkotyków do sprzedaży, a nawet maczety. Zatrzymanym grozi do 12 lat więzienia, mężczyźni rozpowszechniali narkotyki na masową skalę.

We wspólnej akcji udział wzięli policjanci z chełmskiego wydziału CBŚ i kryminalni z komendy w Świętochłowicach (woj. śląskie). Na Górnym Śląsku nasi zatrzymali 27-letniego mieszkańca Chorzowa. W oplu, którym kierował mężczyzna, znaleźli i zabezpieczyli ponad kilogram amfetaminy. Zaraz potem, w wyniku dalszej akcji CBŚP, zatrzymany został 30-latek ze Świętochłowic, podejrzany o sprzedaż znalezionych w oplu narkotyków. W trakcie przeszukania mieszkania, pomieszczeń gospodarczych i samochodu 30-latka, policjanci ujawnili łącznie ponad 7 kilogramów amfetaminy, ponad pół kilograma marihuany, przyrządy oraz materiały do ważenia i pakowania środków odurzających. Wśród zabezpieczonych przedmiotów znalazły się też 3 maczety, a także kilkadziesiąt tysięcy złotych na poczet przyszłych kar.
Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w obrocie znacznych ilości substancji psychotropowych i środków odurzających, a jeden z nich, dodatkowo, zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych. Zatrzymani trafili do aresztu. Grozi im nawet do 12 lat więzienia. (pc)