Maczuły jeszcze ładniejsze

Przebudowana plaża z dosypanym piaskiem nad zalewem „Maczuły” zachęci jeszcze więcej mieszkańców regionu do odwiedzenia tego miejsca.

Zalew „Maczuły” w Horodysku (gmina Leśniowice) jest jednym z najchętniej odwiedzanych latem kąpielisk w naszym regionie. W tym roku będzie tam jeszcze ładniej. W ramach zadania „Przebudowa plaży przy zbiorniku wodnym „Maczuły” w Horodysku, wykonano prace obejmujące plantowanie terenu i dosypano piasek na plażę.

Wkrótce ustawione tam będą trzy pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów. Wartość tej inwestycji to 50 076,55 zł, z czego 32 038,00 zł to dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wykonawcą robót jest spółka Leśniowskie Przedsiębiorstwo Komunalne.

– Maczuły są wizytówką naszej gminy – mówi Joanna Jabłońska, wójt gminy Leśniowice. – Każdego roku wzrasta liczba osób korzystających z jego uroków, co bardzo nas cieszy. Chcemy zapewnić jak najlepsze warunki do odpoczynku i spędzania wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi. Sukcesywnie doskonalimy infrastrukturę przy zalewie, umożliwiając miłe spędzenie czasu w tym pięknym miejscu. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here