Magda Umer w KDK

27 kwietnia o godz. 18.00 w sali widowiskowej Krasnostawskiego Domu Kultury odbędzie się muzyczne wydarzenie tej wiosny, czyli koncert Magdy Umer i Bogdana Hołowni pt. „Bezsenna noc”. Bilety w cenie 70 zł i 75 zł do nabycia w kasie KDK i na stronie www.bilety.krasnystaw.pl.

„Bezsenna noc” to koncert na głos i fortepian. – Prostota, wrażliwość i talent. Melancholia i uśmiech. Piękne piosenki o miłości. Na ile niezwykłe będzie to połączenie, ocenicie państwo sami – zapowiada Damian Kozyrski, dyrektor KDK. Magda Umer na swoją nową płytę, którą wydarzenie promuje, wybrała najpiękniejsze evergreeny. Wykonuje je z właściwą sobie wrażliwością i delikatnością.

„Pokoik na Hożej” Hemara, „La valse du mal” Młynarskiego, „Już nie zapomnisz mnie” Starskiego czy „Uciekaj moje serce” Osieckiej to tylko kilka przykładów. – Prawdziwa uczta, zwłaszcza, kiedy dźwięki podaje Bogdan Hołownia, pianista jazzowy, którego z Magdą Umer łączy miłość do muzyki Warsa i Wasowskiego – dodaje. Magda Umer to niewątpliwie królowa rodzimej piosenki literackiej.

Jej utwory takie jak „Oczy tej małej” czy „O niebieskim pachnącym groszku” to wręcz wizytówki tego gatunku. Najnowsza, długo wyczekiwana płyta „Duety – Tak młodo jak teraz…” to zrealizowane po latach marzenie. W studiu obok Magdy Umer pojawili się artyści, którzy od lat tworzą absolutną elitę polskiej sceny.

Aktorzy – Krystyna Janda, Piotr Fronczewski, Janusz Gajos, Piotr Machalica i Maciej Stuhr oraz piosenkarze i muzycy – Anna Maria Jopek, Stanisław Sojka, Wojciech Waglewski, Grzegorz Turnau, Artur Andrus, i Janusz Strobel, a także Jeremi Przybora oraz dziennikarz Wojciech Mann. (k)