Magdalena Martyniuk i Damian Grabowski najlepsi

Podczas Ninja Race Cegielnia Wierzchowina 2019 pojawiło kilka nowych – bardzo wymagających przeszkód, które po raz pierwszy pojawiły się na trasie Ninja Race, m.in. drabina salomona czy fireman

Ponad 100 zawodników i zawodniczek uczestniczyło w kolejnej edycji biegu z przeszkodami Ninja Race, która odbyła się na terenach Cegielni Wierzchowina. W klasyfikacji Ninja Pro wśród mężczyzn zwyciężył Damian Grabowski, wśród kobiet Magdalena Martyniuk.


Uczestnicy zmierzyli się z trasą o długości 6 km, na której rozmieszczono 30 przeszkód – zarówno terenowych, jak i sztucznych. Po raz kolejny dodatkową przeszkodą na Ninja Race okazała się wysoka temperatura.

Podczas Ninja Race Cegielnia Wierzchowina 2019 pojawiło się kilka nowych – bardzo wymagających przeszkód, które po raz pierwszy zagościły się na trasie Ninja Race, m.in. drabina salomona, czy fireman.

W klasyfikacji Ninja Pro wśród kobiet wygrała Magdalena Martyniuk z Grupy DomLublin (44:11) przed Martą Sprawką z Husaria Race Team (49:35).

Wśród mężczyzn najszybszy był Damian Grabowski ze Strefy Wysokich Lotów (38:31). Drugie miejsce zajął Bartłomiej Oryszczak z MTB Roztocze (40:42), a trzecie Tomasz Lipiński (43:29).

W Ninja Open w poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężali:

do 30 lat: Anna Wojcieszuk z Grupy Dom Lublin (46:15) i Paweł Szalast (41:06)

do lat 40: Monika Daniel z ekipy Dziki z Fabryki (51:18) i Krzysztof Majcher z Grupy Dom Lublin (42:42)

powyżej 40 lat: Beata Więckowska z Grupy DomLublin (51:18) i Piotr Sobiech (47:41).

Organizator zawodów za pośrednictwem „Nowego Tygodnia” – partona medialnego zawodów – pragnie serdecznie podziękować za wsparcie sponsorom i partnerom biegu: Perła Browary Lubelskie S.A, Grupa DomLublin, Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie, #GYMLublin, Strefa Wysokich Lotów, Centrum Osteopatii i Fizjoterapii Lublin oraz strażakom z OSP Żółkiewka.