Magistrat bliżej mieszkańców

Nowy BOM przy Wolskiej 11 czeka na interesantów od poniedziałku do piątku w godz. 7.45 - 15.15

Od 2 lutego mieszkańcy Lublina mogą załatwić sprawę urzędową w nowym Biurze Obsługi Mieszkańców przy ul. Wolskiej 11. BOM mieści się na parterze Galerii Color Park i jest przystosowany do obsługi osób z niepełnosprawnościami ruchowymi. To piąty BOM działający obecnie na terenie miasta.


Jak w każdym BOM-ie będzie można tu załatwić sprawy związane między innymi z: dowodem osobistym, zameldowaniem, prawem jazdy, dodatkami: mieszkaniowym i energetycznym, podatkami: od nieruchomości, rolnym i leśnym od osób fizycznych, złożyć deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, złożyć wniosek o wydanie Lubelskiej Karty Seniora i Lubelskiej Karty Miejskiej, czy złożyć pismo, wniosek lub skargę, uzyskać informację o strukturze organizacyjnej Urzędu Miasta Lublin, rodzajach i trybach rozstrzyganych spraw oraz uiścić opłatę skarbową. Do dyspozycji interesantów jest pięć stanowisk obsługi oraz stolik dla klientów wypełniających dokumenty.

– Nowe Biuro Obsługi Mieszkańców ze znakomitą lokalizacją, wygodnym parkingiem i dobrym połączeniem komunikacyjnym, będzie dużym ułatwieniem dla mieszkańców południowo-wschodnich dzielnic Lublina, w szczególności Bronowic, Dziesiątej, Kośminka, Za Cukrownią i Felina. Otwieramy dla mieszkańców estetyczną, przyjazną, ale też bezpieczną przestrzeń, umożliwiającą kontakt z pracownikiem Urzędu Miasta – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Na parkingu przy galerii klienci BOM będą mogli parkować bezpłatnie przez 30 minut. W samym biurze obowiązują zasady sanitarne przeciwdziałające rozprzestrzenianiu się koronawirusa – jest automat z płynem do dezynfekcji, na stanowiskach obsługi są zamontowane ochronne przegrody, a na sali obsługi obowiązuje ograniczenie dotyczące liczby osób mogących przebywać jednocześnie. Klienci, którzy chcą uniknąć bezpośredniego kontaktu z pracownikami, mogą wrzucić dokumenty do przygotowanego pojemnika.

Aktualnie w Urzędzie Miasta Lublin oprócz BOM-u przy ul. Wolskiej 11 działają jeszcze cztery BOM-y: przy ul. Wieniawskiej 14, przy ul. Kleeberga 12a, ul. Szaserów 13-15, ul. Filaretów 44. Do odwołania nieczynny jest BOM w ratuszu, przy Placu Łokietka 1. opr. ZM, źródło, lublin.eu

Telefony kontaktowe

Informacje na temat spraw załatwianych przez BOM przy Wolskiej można uzyskać telefonicznie:
* w sprawach dodatków mieszkaniowych, podatków, praw jazdy, tel. 81 466 1080, 81 466 1081
* dotyczących dowodów osobistych, tel. 81 466 1082
* meldunkowych tel. 81 466 1083

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here