Mają z czego się cieszyć

Na zakończenie środowego podsumowania 2020 roku zawodniczki, zawodnicy, trenerzy oraz działacze Zapaśniczego Towarzystwa Sportowego Sokół zapozowali do wspólnego rodzinnego zdjęcia

Zapaśnicze Towarzystwo Sportowe Sokół w Lublinie podsumowało w środę ubiegłoroczne starty swoich reprezentantów. Tradycyjnie już nagrodzono 10. najlepszych zawodniczek i zawodników w klubowym rankingu za osiągnięcia uzyskane w zapasach i sumo. Na czele znaleźli się wicemistrzowie Polski w kategorii młodzików, medaliści wielu ubiegłorocznych turniejów – Natalia Orzyp i Oliwier Trześniak. Trzecie miejsce zajęła Martyna Kłoda.

– Tym razem podsumowanie było skromniejsze niż zazwyczaj i odbyło się w innym niż zwykle terminie. Powód oczywiście wszyscy dobrze znają, pandemia COVID-19 – mówi Krzysztof Boryc, główny trener Sokoła. – Na szczęście koronowirus nie storpedował naszych startów w 2020 roku. Świetne występy notowały nasze dziewczęta z grupy U-23. Podczas Mistrzostw Polski Seniorek brązowe medale zdobyły: Oktawia Skraińska, Marlena Kister i Zuzanna Zubowicz. W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski oprócz Skraińskiej i Kister na podium stanęła także Karolina Grzegorczyk.

W klasyfikacji klubowej U-23 nasze dziewczęta zajęły drugie miejsce w kraju! W grupie kadetek ZTS Sokół wywalczył z kolei trzecią pozycję w klasyfikacji drużynowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach kobiet i czwartą w zapasach w stylu wolnym chłopców. Nasi podopieczni w 2020 roku zdecydowanie wygrali również klasyfikację drużynową w grupie kadetów w sumo. Liczymy, że rok 2021 przyniesie kolejne sukcesy naszych podopiecznych – dodaje K. Boryc.

Podczas środowego podsumowania, które odbyło się przed treningiem klubowej sekcji, podziękowanie za owocną współpracę z rąk prezesa ZTS Sokół Piotra Puacza otrzymał przyjaciel lubelskiego klubu – Sławomir Stępień. – Za wsparcie finansowe w szkoleniu dzieci i młodzieży dziękuję także Gminie Lublin i panu prezydentowi Krzysztofowi Żukowi, Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Lubelskiego i marszałkowi Jarosławowi Stawiarskiemu oraz władzom LZS.

Za owocną współpracę podziękowania kieruję także po adresem pani Kingi Ostrowskiej, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 20 oraz Małgorzaty Pieleckiej-Sikorskiej, dyrektor Akademickiego Liceum Mistrzostwa Sportowego w Lublinie, szkół do których uczęszczają nasi podopieczni – kończy trener Boryc. BAS