Mają z czego się cieszyć

Na zakończenie środowego podsumowania 2020 roku zawodniczki, zawodnicy, trenerzy oraz działacze Zapaśniczego Towarzystwa Sportowego Sokół zapozowali do wspólnego rodzinnego zdjęcia

Zapaśnicze Towarzystwo Sportowe Sokół w Lublinie podsumowało w środę ubiegłoroczne starty swoich reprezentantów. Tradycyjnie już nagrodzono 10. najlepszych zawodniczek i zawodników w klubowym rankingu za osiągnięcia uzyskane w zapasach i sumo. Na czele znaleźli się wicemistrzowie Polski w kategorii młodzików, medaliści wielu ubiegłorocznych turniejów – Natalia Orzyp i Oliwier Trześniak. Trzecie miejsce zajęła Martyna Kłoda.


– Tym razem podsumowanie było skromniejsze niż zazwyczaj i odbyło się w innym niż zwykle terminie. Powód oczywiście wszyscy dobrze znają, pandemia COVID-19 – mówi Krzysztof Boryc, główny trener Sokoła. – Na szczęście koronowirus nie storpedował naszych startów w 2020 roku. Świetne występy notowały nasze dziewczęta z grupy U-23. Podczas Mistrzostw Polski Seniorek brązowe medale zdobyły: Oktawia Skraińska, Marlena Kister i Zuzanna Zubowicz. W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski oprócz Skraińskiej i Kister na podium stanęła także Karolina Grzegorczyk.

W klasyfikacji klubowej U-23 nasze dziewczęta zajęły drugie miejsce w kraju! W grupie kadetek ZTS Sokół wywalczył z kolei trzecią pozycję w klasyfikacji drużynowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach kobiet i czwartą w zapasach w stylu wolnym chłopców. Nasi podopieczni w 2020 roku zdecydowanie wygrali również klasyfikację drużynową w grupie kadetów w sumo. Liczymy, że rok 2021 przyniesie kolejne sukcesy naszych podopiecznych – dodaje K. Boryc.

Podczas środowego podsumowania, które odbyło się przed treningiem klubowej sekcji, podziękowanie za owocną współpracę z rąk prezesa ZTS Sokół Piotra Puacza otrzymał przyjaciel lubelskiego klubu – Sławomir Stępień. – Za wsparcie finansowe w szkoleniu dzieci i młodzieży dziękuję także Gminie Lublin i panu prezydentowi Krzysztofowi Żukowi, Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Lubelskiego i marszałkowi Jarosławowi Stawiarskiemu oraz władzom LZS.

Za owocną współpracę podziękowania kieruję także po adresem pani Kingi Ostrowskiej, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 20 oraz Małgorzaty Pieleckiej-Sikorskiej, dyrektor Akademickiego Liceum Mistrzostwa Sportowego w Lublinie, szkół do których uczęszczają nasi podopieczni – kończy trener Boryc. BAS

klubowy ranking za 2020 rok

1. Natalia Orzyp
2. Oliwier Trześniak
3. Martyna Kłoda
4. Regina Watras
5. Kacper Berejowski
6. Ireneusz Głowacki
7. Julia Ostrowska
8. Wiktoria Chołodowska
9. Dominika Buss
10. Krystian Michna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here