Majątku nie ujawnia

Na próżno szukać w Internecie oświadczenia majątkowego komendanta chełmskich strażników miejskich, Tadeusza Ordyńca. Okazuje się, że nie musi go wypełniać, bo nie podpisuje decyzji administracyjnych w imieniu prezydenta miasta, a straż miejska jest wydziałem, a nie jednostką organizacyjną…

Jeden z naszych Czytelników zauważył, że w Internecie, w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Chełm, brakuje oświadczenia majątkowego komendanta strażników miejskich Tadeusza Ordyńca.- W innych miastach komendanci straży miejskiej składają oświadczenia, a chełmski komendant od lat w ogóle ich nie wypełnia. Łamie prawo, czy postępuje zgodnie z przepisami? – pyta Czytelnik.
Okazuje się, że Tadeusz Ordyniec prawa nie złamał, bo nie musi wypełniać oświadczenia majątkowego. – Straż miejska nie jest jednostką podległą miastu, a wydziałem – mówi Agata Fisz, prezydent Chełma. – Tak stanowi struktura organizacyjna Urzędu Miasta. Gdyby straż była jednostką, komendant byłby zobowiązany do składania zeznań majątkowych, tak jak inni dyrektorzy. Poza tym oświadczenia wypełniają tylko ci dyrektorzy wydziałów, którzy mają upoważnienie prezydenta do wydawania decyzji administracyjnych. Komendant Ordyniec takich decyzji nie podpisuje, dlatego też nie jest zobligowany do składania oświadczenia majątkowego – wyjaśnia prezydent. (ptr)