Maksym Drabik już oficjalnie w ekipie wicemistrzów kraju

Jakub Kępa, prezes Motoru Lublin z Maksymem Drabikiem, nowym zawodnikiem wicemistrzów Polski

Dopiero w miniony czwartek (4 listopada), czwartego dnia okienka transferowego w żużlowej PGE Ekstralidze, lubelski Motor przedstawił pierwszego nowego zawodnika, który w sezonie 2022 reprezentował będzie barwy Motoru Lublin. Niespodzianki nie ma, bo o tym transferze mówiło się już od dawna. Skład wicemistrzów Polski uzupełni Maksym Drabik.


23-latek jest synem dwukrotnego indywidualnego mistrza Polski na żużlu, Sławomira Drabika.  Wychowanek częstochowskiego Włókniarza, po krótkiej przygodzie z Orłem Łódź i Ostrovią Ostrów, w 2015 roku związał się ze Spartą Wrocław.

Przez sześć lat w barwach wrocławskiej drużyny wywalczył wiele tytułów, zarówno drużynowych – pięć razy z zespołem stawał na podium ekstraligi, jak i indywidualnych.

Maksym Drabik został pierwszym w historii Polakiem, który dwukrotnie zdobył Indywidualne mistrzostwo świata juniorów – w 2017 i 2019, raz w 2018 roku był wicemistrzem. W dorobku ma także cztery złote medale Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów wywalczone z reprezentacją Polski.

Drabik powraca do PGE Ekstraligi po półtorarocznej przerwie spowodowanej karą zawieszenia za złamanie procedur antydopingowych. Przed finałem sezonu 2019 zawodnik, wówczas Sparty, przekroczył dozwolony limit tzw. „wlewki witaminowej”. Został zawieszony na rok, nie dokończył sezonu 2020, a w kolejnym w ogóle nie wystartował. MAG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here