Mała Akademia Jedynki

W Szkole Podstawowej Nr 1 w Chełmie już od czterech lat w czasie zajęć Małej Akademii Jedynki kształcą się i bawią najmłodsi chełmscy studenci.

 

Dzieci w wieku 5-7 lat raz w miesiącu, w sobotę, spotykają się w SP nr 1, by pod opieką nauczycieli poznawać zagadnienia przyrodnicze, matematyczne, historyczne a także bawić się i rozwijać kreatywność. To ciekawa alternatywa dla przedpołudnia przy komputerze. Jak przystało na prawdziwych studentów, każdy potwierdza w swoim indeksie zaliczenie zajęć. W tym roku szkolnym inauguracja Małej Akademii Jedynki odbyła się w czasie Sportowej Soboty z Jedynką. Spotkanie współorganizowali uczniowie ze Sportowego Wolontariatu Dziecięcego CEMEX – ZSO Nr 1 w Chełmie, którzy wraz z nauczycielami przygotowali wiele atrakcji na świeżym powietrzu, począwszy od sprawnościowych torów przeszkód na wesoło, przez gry i zabawy po innowację sportową Speed-Ball.

Młodzi sportowcy wraz z opiekunami wzięli udział we wspólnym grillowaniu i degustacji zdrowych wypieków. Finałem zmagań sportowych i wesołej zabawy było wręczenie uczestnikom festynu dyplomów „Małego sportowca” i okolicznościowych upominków przygotowanych przez organizatorów imprezy. Kolejne spotkanie Małej Akademii Jedynki już 22 października, może przyjść na nie każde dziecko w wieku przedszkolnym. Dobra zabawa i wzbogacanie wiedzy gwarantowane. (h)