Mała Hania potrzebuje pomocy

Gdy Wioletta Oleszczuk z Wojsławic miała 2 latka zdiagnozowano u niej zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych. Od tamtej pory cierpi na niedowład kończyn dolnych i porusza się na wózku inwalidzkim. Dziś jest mamą 2,5-letniej Hani, u której także niedawno zdiagnozowano chorobę: mózgowe porażenie dziecięce. Obie wymagają kosztownej rehabilitacji. Rodzina potrzebuje pomocy finansowej, dlatego prowadzona jest zbiórka.

Mama Hani w wieku 2 lat zachorowała na zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i od tamtej pory cierpi na niedowład kończyn dolnych i porusza się na wózku inwalidzkim. Stara się jednak być samodzielną osobą. Jest mamą 2,5-letniej Hani, a macierzyństwo godzi ze studiowaniem psychologii w Lublinie. W ubiegłym roku u jej córeczki wykryto mózgowe porażenie dziecięce. Dziewczynka ma niedowład lewostronny i padaczkę z utratą świadomości.

– Bardzo się martwimy o nasze maleństwo, dlatego chcemy, aby było objęte najlepszą opieką – mówi pani Wioletta. – Matce bardzo ciężko jest słuchać, gdy dziecko mówi mi, że nie chce się już wywracać i potykać. Hania chciałaby chodzić jak inne dzieci. Tylko dzięki stałej rehabilitacji możemy pomóc naszej córeczce.

Mała Hania i jej mama potrzebują stałej rehabilitacji i opieki medycznej. Hania uczęszcza na zajęcia fizjoterapii w Chełmie trzy razy w tygodniu, a także do ośrodka w Zagórzu (województwo mazowieckie). Potrzebne są też wizyty w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Dziewczynce zalecono również hipoterapię i basen. Wszystko to jest bardzo kosztowne. Rodzina potrzebuje wsparcia finansowego.

– Zwróciła się o pomoc do naszego stowarzyszenia – mówi Marian Lackowski ze Stowarzyszenia na Rzecz Osób Potrzebujących „Przytulisko” w Chełmie. – Dlatego też rusza akcja pod hasłem „Pomoc dla Hani Oleszczuk” organizowana przez nasze stowarzyszenie przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Wojsławicach i pod honorowym patronatem Wójta Gminy Wojsławice – Henryka Gołębiowskiego.

Zwracamy się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie dla Hani i jej rodziny. Wsparcie finansowe można przekazać na rachunek bankowy Stowarzyszenia: 28 2030 0045 1110 0000 0277 8360 z dopiskiem „dla Hani Oleszczuk”. Zbliża się okres rozliczeń, kto nie wie, co zrobić z jednym procentem podatku prosimy o przekazanie za naszym pośrednictwem dla Hani Oleszczuk.

W Urzędzie Gminy Wojsławice otwarty został „kiermasz rzeczy ładnych i ciekawych”. Kupując przekazane przedmioty i fanty, można wesprzeć zbiórkę. Można też samemu zaoferować jakiś ciekawy gadżet, który trafi na licytację. Kiermasz czynny jest codziennie w godzinach pracy urzędu gminy Wojsławice. Wkrótce ruszy też akcja „wrzuć do puszki dla Hani”, polegająca na tym, że w sklepach, w instytucjach, zakładach pracy zostaną wystawione oklejone puszki kwestarskie, do których można wrzucać pieniądze na leczenie i rehabilitację Hani. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here