Maliki lepsze od Omega Przyjaciele

FC Maliki wygrały dwunasty turniej z cyklu Unijnej Grand Prix „Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej”, organizowanej na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 52 przez Ognisko TKKF Omega. W meczu o 1. miejsce po dogrywce pokonali drużynę Omega Przyjaciele.


Ostatniemu turniejowi towarzyszyła dość ciekawa historia. – Dzwoni do mnie Maxio i mówi, że bardzo chciałbym zagrać, ale jutro musi z rodzicami jechać na komunię. Może nie być składu. Prosi o pomoc – mówi Zbigniew Furman, organizator rozgrywek dla dzieci i młodzieży. – Namawiam Maksia, by porozmawiał z rodzicami, że po turnieju zawiozę go na uroczystość do Jabłonnej i jak się domówi, niech tata zadzwoni. Dzwoni tata i wyraża zgodę – wyznaje z ulgą prezes Omegi, dodając, że był to tylko taki malutki gest dla dzieciaka któremu kopanie piłki z rówieśnikami w każda sobotę daję wiele sportowej radości.

Wyniki:

FC Leonki – Omega Przyjaciele 2:5 * FC Leonki – Real Lublin 3:3 * FC Leonki – FC Maliki 2:13 * Omega Przyjaciele – Real Lublin 11:4 * Omega Przyjaciele – FC Maliki 6:4 * Real – FC Maliki 3:14.
1. Omega 9 22-10
2. FC Maliki 6 30-11
3. FC Leonki 1 7-21
4. Real Lublin 1 10-28
o 1. miejsce: Omega Przyjaciele – FC Maliki 6:6 dogrywka 2:4

Najlepsi zawodnik:

Patryk Kowalski

* strzelec: Kacper Rozdzialik – 15 goli

* bramkarz: Kajetan Pszczoła (wszyscy FC Malik)

V konkurs karnych

Po zakończeniu turnieju tradycyjnie odbył się już orlikowy konkurs rzutów karnych. Spośród 20 rywalizujących zawodników najlepszy był Olek Krawczyk, który w półfinale pokonał 11:10 Martynę Kocot, a w finale 7:6 Jana Nawrockiego. W pojedynku o 3. miejsce Marcin Ewert wygrał 8:7 z Martyną Kocot.

Organizatorzy dziękują za wsparcie dyrektor SP 52 Małgorzacie Stacharskiej, Markowi i Łukaszowi Wójcikom (MW Sport), Piotrowi Sakowi (Hurtownia Olimp-Trofea sportowe), Wydziałowi Sportu i Turystyki UM, NZSS Solidarność Regionu Środkowowschodniego, Fundacji Ruch Solidarności Rodzin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here