„Maluszek” dla maluszków

Podlubelska Gmina Wólka może mieć powody do dumy. Od dwóch tygodni w gminie działa pierwszy publiczny żłobek. Oferuje miejsce dla 22 dzieci w wieku do 3 lat.


Takiej placówki Gminie Wólka z pewnością mogą pozazdrościć większe samorządy. 9 czerwca uruchomiono „Żłobek Maluszek” – pierwszy publiczny żłobek w gminie. Mieści się on w Kolonii Pliszczyn, w budynku, który gmina pozyskała od Skarbu Państwa. Przez ostatnie miesiące przeszedł on gruntowną przebudowę: powiększono metraż: dostosowano rozkład pomieszczeń i wykończono.

Zakupione zostało niezbędne wyposażenie; do dyspozycji maluszków oddano ładnie urządzone sale, szatnię, łazienki; powstał też nieszablonowy plac zabaw. W sumie nowy żłobek będzie w stanie przyjąć 22 mieszkańców gminy w wieku do 3 lat. Utworzenie i wyposażenie nowej placówki kosztowało ok. 1 mln zł. Znaczna część tej kwoty – 726 tys. zł, to środki jakie Gmina Wólka pozyskała z Rządowego Programu „Maluch Plus”. Dyrektorem placówki jest Anna Adamiak.

W sobotę, 19 czerwca, odbyło się uroczyste otwarcie nowego żłobka. Wzięli w nim udział przedstawiciele gminy na czele z wójtem Gminy Wólka, Edwinem Gortatem oraz zaproszeni goście. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here