Mandat: 2000 złotych

Policjanci z krasnostawskiej drogówki nałożyli mandat karny w wysokości 2 tys. zł na kierowcę, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 65 km/h.

W poniedziałek, 10 stycznia, na terenie gminy Fajsławice, policjanci zatrzymali do kontroli kierującego citroenem. – Urządzenie pomiarowe wykazało prędkość 115 km/h przy dopuszczalnej prędkości 50 km/h – imformuje Jolanta Babicz, rzecznik prasowa krasnostawskiej policji. – Na 63-letniego kierowcę z powiatu krasnostawskiego mundurowi nałożyli mandat karny w kwocie 2 tys. zł, mężczyzna wzbogacił się także o 10 punktów karnych – dodaje.

Tak wysokie stawki mandatów to efekt nowych przepisów, które weszły w życie wraz z początkiem tego roku. – Mają one na celu zwiększenie bezpieczeństwa na naszych drogach i utemperowanie kierowców, którzy przez niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego powodują niebezpieczne sytuacje, które mogą prowadzić nawet do tych najtragiczniejszych zdarzeń – podkreśla Babicz.

Policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i bezwzględne stosowanie się do przepisów ruchu. Jak widać, piraci drogowi muszą się liczyć z poważnymi konsekwencjami finansowymi. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here