Mandat został w rodzinie

Krzysztof Żuk został nowym radnym gminy Sawin. W radzie zastąpi swoją żonę Dorotę, która kilka miesięcy temu z mandatu zrezygnowała.

Przypomnijmy. Na początku lutego tego roku, na biurko przewodniczącej rady gminy Sawin Iwony Wołoszkiewicz wpłynęło pismo od radnej Doroty Żuk. Radna informowała w nim, że z dniem 10 lutego rezygnuje z mandatu ze względu na stan zdrowia. Pismo takiej samej treści trafiło do wójta gminy Sawin Dariusza Ćwira. Wójt miał nadzieję, że Żuk zmieni zdanie, w końcu radną została ona z poparciem jego komitetu wyborczego. Tak się jednak nie stało i wojewoda lubelski wydał zarządzenie w sprawie organizacji wyborów uzupełniających do rady gminy. Te odbyły się w niedzielę, 8 maja.

Uprawnionych do głosowania było 252 mieszkańców sołectw Bachus i Chutcze. Do walki o mandat po radnej Żuk wystartowali: Krzysztof Siwek – właściciel firmy zajmującej się usługami leśnymi, popierany prze KWW „Razem” oraz Krzysztof Żuk – sołtys wsi Chutcze, prywatnie mąż Doroty Żuk, reprezentujący KWW „Chutcze”. Niestety, zainteresowanie wyborami było małe.

Do urn poszło zaledwie 58 osób, co przełożyło się na frekwencję na poziomie 23 procent. Zdecydowana większość poparła Krzysztofa Żuka, na którego zagłosowało 49 mieszkańców. Krzyżyk przy nazwisku Krzysztofa Siwka postawiło tyl­­ko 9 osób. Mandat pozostał więc w rodzinie Żuków. (kg)­­­­

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here