Mandatowe żniwa

Aż 2,5 tys. zł zapłacić musi ukarany mandatem mieszkaniec gminy Hańsk, który po pijaku jechał rowerem. Policjanci i przepisy nie mają litości dla takich osób. Dotkliwe sankcje mają na celu eliminację z ruchu drogowego pijanych kierowców, którzy są zmorą polskich dróg.

Od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów za wykroczenia w obszarze ruchu drogowego. – Pamiętajmy, że nieznajomość przez kierujących nowych regulacji prawnych nie będzie miała wpływu na sposób ich egzekwowania przez funkcjonariuszy – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – W ubiegłym tygodniu policjanci z Urszulina zatrzymali do kontroli drogowej 55-letniego rowerzystę, który wyraźnie nie mógł utrzymać prostego toru jazdy.

Badanie alkomatem potwierdziło ich przypuszczenia – mężczyzna miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. W myśl nowych przepisów policjanci nałożyli na niego mandat karny w wysokości 2500 złotych. Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierujący, bez znaczenia jakim porusza się pojazdem, stanowi duże zagrożenie w ruchu drogowym. W konfrontacji z prawidłowo jadącymi uczestnikami ruchu drogowego może być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Apelujemy zatem o rozsądek na drodze oraz przestrzeganie przepisów. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here