Maratony Kresowe MTB

W sobotę i niedzielę, 29-30 lipca, Chełm i Janów staną się areną kolarskich Amatorskich Mistrzostw XCT, czyli w jeździe na czas MTB. Koszulek do zdobycia będzie kilkanaście – tyle, ile kategorii wiekowych na głównym dystansie. Najmłodsi będą się ścigać na dystansie Mini.

Samotna walka z czasem to zupełnie inne emocje niż wyścig ze startu wspólnego. Do tego ciekawa trasa w Kumowej Dolinie. Dystans do pokonania będzie liczył około 20 km. To mniej niż dystans Półmaratonu, ale różnice czasowe będą wśród zawodników większe, niż w trakcie wyścigu ze startu wspólnego. Wyścig będzie także ciekawą konfrontacją między zawodnikami Maratonu i Półmaratonu. Jak zawsze na Maratonach Kresowych, będzie rozegrany w formule open. Zawodnicy z licencją Elita zostaną sklasyfikowani oddzielnie.
W niedzielę w Janowie w gminie Chełm wystartuje setny Maraton Kresowy MTB. Na najlepszych zawodników czeka setka wyjątkowych statuetek. To już tradycja tego wyścigu, że trofea są unikatowe, wykonane według niepowtarzalnych projektów. Będą pamiątkowe koszulki i inne atrakcje.
Trasa biegnąca przez malownicze obszary gminy Chełm przypadła do gustu nawet najbardziej wybrednym maratończykom. Jej autorzy z Wiesławem Wójtowiczem na czele znaleźli nowe odcinki, więc trasa nabierze nowego wyrazu. (-)