Mariusz Banach pozostanie wiceprezydentem

Mariusz Banach pozostanie na stanowisku wiceprezydenta

Mariusz Banach pozostanie na stanowisku zastępcy prezydenta ds. oświaty i wychowania – ustaliliśmy nieoficjalnie. Nadal nie wiadomo jednak, kiedy Krzysztof Żuk oficjalnie przedstawi swoich najbliższych współpracowników na nową kadencję.


Funkcję zastępcy prezydenta M. Banach pełni od kwietnia tego roku. Wcześniej, przez niemal 12 lat, był miejskim radnym. W październikowych wyborach dostał się do RM z list komitetu Krzysztofa Żuka z okręgu numer 4 (Czechów Południowy, Czechów Północny, Sławin). Stanowiska zastępcy nie można jednak łączyć z mandatem radnego, dlatego wszyscy zastanawiają się, którą z funkcji wybierze.

– Wszystko wskazuje na to, że nadal będę wiceprezydentem. Proszę jednak o cierpliwość – powiedział sam zainteresowany w rozmowie telefonicznej. Jeśli tak się stanie, mandat radnego z okręgu numer 4 obejmie Marcin Bubicz, który jest pierwszy na „liście oczekujących”.

Wiadomo już, ze z ratusza odejdzie Krzysztof Komorski. Dotychczasowy zastępca prezydenta ds. kultury, sportu i partycypacji obejmie mandat radnego Sejmiku Województwa Lubelskiego. Nie wiadomo jednak, czy i ewentualnie, kto go zastąpi. Nie wiemy też, czy na swoich stanowiskach pozostaną pozostali zastępcy, czyli Artur Szymczyk i Monika Lipińska.

O to, kiedy mogą zostać ogłoszone decyzje, spytaliśmy Beatę Krzyżanowską, rzeczniczkę prezydenta. – Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. Okaże się to bliżej terminu pierwszej sesji rady miasta w nowej kadencji – powiedziała. Pierwsza sesja nowo wybranej rady miasta odbędzie się prawdopodobnie 22 listopada. GR