Marszałek o Hetmanie nie zapomina

Podczas spotkania nie mogło oczywiście zabraknąć wspólnego zdjęcia

Zawodnicy i zawodnicy Kolarskiego Klubu Tandemowego Hetman z Lublina od lat należą do światowej i europejskiej czołówki. Także i w tym roku, chociaż letnie igrzyska paraolimpijskie dopiero przed nimi mają się już czym pochwalić. Podczas rozegranych w Austrii Mistrzostwach Europy Justyna Kiryła i Aleksandra Tecław wywalczyły złoto w wyścigu ze startu wspólnego, a w jeździe na czas uplasowały się na drugiej pozycji. W obu konkurencjach srebrne medale zdobyli także Marcin Polak i Michał Ładosz.

W ubiegłym tygodniu z kolarzami, a także prezesem KKT Hetman Andrzejem Góździem spotkał się marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski, który pogratulował im sukcesu i przekazał nagrody pieniężne. Łącznie zawodnicy otrzymali 12 tysięcy złotych.

– Po raz kolejny potwierdziła się zasada, że ciężka praca wcześniej czy później musi przynieść efekty.  Jazda w tandemie jest o wiele trudniejsza niż jazda rowerem, tutaj dwie osoby tworzą jeden organizm. Sukces to efekt ich współdziałania. Cieszę się, że mamy w Lublinie tak utalentowanych zawodników, jesteście naszą chlubą – mówił podczas spotkania marszałek Jarosław Stawiarski. BAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here