Martyna Piesko wśród gwiazd

Martyna Piesko z UKS Olimpijczyk 23 Lublin w Mistrzostwach Polski Juniorów 16-letnich zdobyła aż trzy medale, dwa złote i srebrny. Dwa z jej rezultatów znalazły się w TOP 10 mistrzostw, na 5. i 10. miejscu

Cztery medale wywalczyli reprezentanci UKS Olimpijczyk 23 w rozgrywanych na basenie 50-metrowym Aqua Lublin Mistrzostwach Polski Juniorów 16-letnich w pływaniu. Aż trzy razy na podium, w tym dwukrotnie na najwyższym stopniu, stawała Martyna Piesko, jedna z gwiazd lubelskich mistrzostw kraju!

Lublinianka wygrała rywalizację w stylu grzbietowym na 50 m (30.09) oraz na 200 m (2;18.54), a na 100 m była druga (04.65), ustępując zaledwie o 0,09 s Adeli Sikorskiej z Torpedy Oleśnica.

Medalowy dorobek uczniowskiego klubu z ul. Podzamcze 9, działającego przy Szkole Podstawowej nr 23, uzupełnił Adam Mróz, trzeci na 400 metrów stylem zmiennym (4:40.94). Do srebrnego medalisty Wiktora Pityńskiego ze Śląska Wrocław stracił 1,83 s, a do złotego Wiktora Labicha z Trójki Łódź blisko siedem sekund.

Na duże pochwały zasłużył także trzeci z reprezentantów UKS Olimpijczyk 23, Oskar Grabek, który w na 50 stylem klasycznym był piąty, na 200 m szósty, a na 100 m zajął ósme miejsce.

W klasyfikacji medalowej mistrzostw UKS Olimpijczyk 23 zajął wysokie szóste miejsce! Wygrała z 15 medalami (8 złotych – 3 srebrne – 4 brązowe) Polonia Warszawa przed Unią Oświęcim (6-0-3) i UKS G-8 Bielany (4-4-3).

Adam Mróz z UKS Olimpijczyk 23 z brązowym medalem za strat na 400 metrów stylem zmiennym

Klasyfikację punktową wygrała Polonia Warszawa (588) przed UKS G-8 Bielany (352) i Śląskiem Wrocław (350). UKS Olimpijczyk Lublin uplasował się na 9. miejscu (127). 29. pozycję zajęła Olimpia Lublin (44).

Indywidualnie najwartościowsze punktowo wyniki mistrzostw uzyskali Julia Maik z Włókniarza Kalisz – 26.14 na 50 m dow. (742 pkt.) oraz Michał Daszkiewicz z Unii Oświęcim, który ustanowił w Lublinie dwa rekordy Polski – 3:56.29 na 400 m dow. (807) oray 1:51.69 na 200 m dow.

Rekord kraju podczas lubelskich zawodów padł także na 50 m stylem dowolnym – Mateusz Chowaniec z Wodnika Siemianowice pokonał dystans w 23.21 s. BAS