Marzec asystentką trenera Rasmussena!

Monika Marzec, legendarna obrotowa MKS Lublin i reprezentacji Polski, trenerka współpracująca w kadrze narodowej z obecnym selekcjonerem Arne Senstadem, została asystentką Kima Rasmussena, duńskiego szkoleniowca, który w nowym sezonie poprowadzi MKS Perła Lublin, zespół mistrzyń kraju.


– To dla mnie nowe wyzwanie, ale i fantastyczna okazja do pracy z Kimem Rasmussenem. To trener, który doskonale zna się na tym, co robi. Jestem zadowolona z tego, że będziemy współpracować – mówi o nowej pracy Monika Marzec.

Kim Rasmussen długo nie musiał przekonywać legendy Monteksu, by ta została jego asystentką. – Odbyliśmy w zasadzie jedną, aczkolwiek długą rozmowę. Z Kimem znamy się od kilku lat, więc nie miałam żadnych obiekcji, jeśli chodzi o jego osobę. Wiem jednak, że może nie być mi łatwo szybko przestawić się na ponowną pracę z zespołem każdego dnia, ale tak jak mówię, traktuję to w roli wyzwania i nie mogę się tego doczekać. To na pewno szansa na trenerski rozwój, bo każdego dnia będę mogła pracować z bardzo doświadczonym trenerem, który odnosił sukcesy nie tylko z naszą reprezentacją na mistrzostwach świata, ale także klubowe, gdy jako trener CSM Bukareszt wygrał Ligę Mistrzyń. Kim wymaga dużo od innych, ale przede wszystkim od siebie. To będzie więc wymagająca współpraca. Nie obawiam się tego – przyznaje Monika Marzec.

Jak pogodzi pracę w klubie z reprezentacją, w której jest także asystentką (selekcjonera Arne Senstada) – Nie chciałabym rezygnować z reprezentacji i zrobię wszystko, by to pogodzić. Udawało się to niejednemu trenerowi, dlatego uważam, że uda się i mi. Tym bardziej że w obu przypadkach nie jestem główną trenerką, a asystentką, więc tych obowiązków mam siłą rzeczy nieco mniej – kończy Monika Marzec.

Monika Marzec to najwybitniejsza obrotowa w historii lubelskiego klubu. Wychowanka KMKS Kraśnik w 1993 roku przyczyniła się do awansu Monteksu Lublin do najwyższej klasy rozgrywkowej, a przed 10 kolejnych lat budowała swoją pozycję czołowej zawodniczki klubu.

W latach 1995 – 2003 Monika Marzec (z domu Studzińska) zdobyła z lubelskim klubem dziewięć mistrzostw Polski z rzędu, a w 2001 roku świętowała z nim największy jak dotąd sukces klubowy w polskim, kobiecym, szczypiorniaku, czyli zwycięstwo w Pucharze EHF. Od 2003 roku, przez dwa sezony, występowała w Buducnosti Podgorica, z którą dwukrotnie zdobyła wicemistrzostwo Serbii i Czarnogóry.

Po powrocie do Lublina sięgnęła po cztery kolejne mistrzostwa kraju. Karierę zawodniczą zakończyła po sezonie 2010/2011. Od 2014 do 2016 roku była asystentką innej legendy naszej drużyny, Sabiny Włodek, wtedy pierwszej trenerki MKS.

Obecnie jest także asystentką selekcjonera reprezentacji Polski piłkarek ręcznych, Arne Senstada.