Marzysz o sławie? Kręć!

III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie już po raz dziesiąty organizuje Ogólnopolski Młodzieżowy Konkursu Filmowy Unia Film Festival. Na filmy młodych twórców czeka tylko do 5 kwietnia.


Tegoroczny przegląd najlepszych filmów odbędzie się 29 kwietnia – w tym dniu poznamy też zwycięzców festiwalu. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas 7-8 szkół podstawowych oraz szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski w wieku od 13 do 19 lat. Tematyka, konwencja i estetyka filmu są dowolne. Długość filmu zgłoszonego do konkursu nie powinna przekroczyć 15 minut – może to być zarówno krótkometrażowy film fabularny, jak i film dokumentalny lub animowany. Filmy na konkurs można przesyłać do 5 kwietnia 2020 w formacie mp4 (zalecany), avi., wmv. lub DivX na dwa sposoby: jako link do pobrania filmu w najlepszej jakości na dysku Google, OneDrive, Dropbox czy innym dysku internetowym lub nagrane na płycie DVD na adres: III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej, plac Wolności 4, 20-005 Lublin z dopiskiem: „Unia Film Festival”. Zaktualizowany regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.uniaff.pl Zachęcamy do udziału w wydarzeniu.

W kwietniu 2020 organizatorzy dokonają selekcji filmów dopuszczonych do pokazu finałowego Unia Film Festival. Lista filmów dopuszczonych do finałowego przeglądu z udziałem publiczności zostanie opublikowana na stronie internetowej UFF www.uniaff.pl, a osoby zakwalifikowane do finałowego przeglądu zostaną poinformowane e-mailem bądź telefonicznie. W tym roku jury, w którego skład wejdą osoby związane ze środowiskiem filmowym, oprócz atrakcyjnych nagród rzeczowych dla zwycięzców zamierza także przyznać dodatkową nagrodę za najlepszy film zrealizowany przez uczniów z województwa lubelskiego. Festiwalowe filmy tradycyjnie oceni także jury młodzieżowe.

Jubileuszową 10. edycję Unia Film Festival organizuje III LO w Lublinie i Stowarzyszenie Unia Absolwentów we współpracy z Centrum Kultury w Lublinie.

Emilia Kalwińska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here