Masa utrudnień

Ratusz prosi kierowców o cierpliwość w okolicy przebudowywanego deptaka, przy wlocie ul. Królowej Bony w ul. Franczaka „Lalka” na Felinie oraz na skrzyżowaniu ulic Droga Męczenników Majdanka z Lotniczą.


Urząd miasta wprowadza w tych miejscach nową organizację ruchu. Przy ul. Lotniczej związana jest ona z kontynuacją przebudowy skrzyżowania i okolic, przy ratuszu – z wydłużeniem deptaka o bus-pas ulicy Królewskiej.
– Wykonawca przeniesie się z robotami na drugą połowę jezdni – informuje Karol Kieliszek, z biura prasowego ratusza.
Do ruchu wraca ulica Smolna, ale zamknięty zostanie wlot Lotniczej od strony stacji paliw. Przystanek Lotnicza 02 zostanie przeniesiony poza zakres robót w kierunku ul. Krańcowej.
– Zmiany związane są z kolejnym etapem prac obejmującym m.in. budową zatoki autobusowej, budowę pasa do skrętu w prawo, wyspy kanalizującej oraz przebudowę chodnika i drogi dla rowerów – dodaje Karol Kieliszek. Skrzyżowanie ma być gotowe do czerwca tego roku.

Nowy wlot na Felinie

W poniedziałek, 23 kwietnia rozpoczęły się również roboty polegające na włączeniu ul. Królowej Bony do ul. Józefa Franczaka „Lalka”. – Początkowo prace wiążą się z niewielkim zawężeniem jezdni po prawej stronie, jadąc od Kalinówki do centrum. Później należy się jednak liczyć z zajęciem połowy jezdni – dodaje Karol Kieliszek. Do tego dojdzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

Deptak kosztem drogi

Od wtorku rozpocznie się wydłużenie deptaka o bus-pas ulicy Królewskiej. – Wykonawca zamknie dla ruchu ul. Kozią, a także plac Łokietka. Będzie to oznaczało brak ciągłości ruchu na linii Królewska – Lubartowska. W związku z tym na ul. Bajkowskiego będzie obowiązywał nakaz skrętu w lewo w ul. Lubartowską, a ruch z ul. Wyszyńskiego będzie kierowany w ul. Podwale – zapowiada ratusz. Wjechać w ślepy” odcinek będą mogły jedynie pojazdy komunikacji miejskiej, służby komunalne, taksówki i właściciele posesji.
CH