Maseczki na wagę złota

A może ktoś z czytelników „Nowego Tygodnia” posiada w domu maszynę i potrafi szyć? W ostatnich dniach bardzo poszukiwane są osoby z tą cenną umiejętnością, bo wiele instytucji podjęło się szycia maseczek ochronnych dla pracowników służby zdrowia.

Wciąż poszukiwane są osoby szyjące m.in. w Centrum Wolontariatu. – „Mamy materiał, potrzebujemy rąk do pracy. Jeśli masz maszynę i umiesz ją obsługiwać, dołącz do nas. Zadzwoń na 81 534 26 52 i zgłoś swoją gotowość” – zachęcają organizatorzy.

W akcję szycia maseczek dla służb włączył się także lubelski MOPR – do grupy szyjących wciąż można dołączyć – na pewno znajdą się osoby, które odbiorą gotowe maseczki z domu. W ramach akcji maseczki szyją tu m.in. chętni pracownicy MOPR w Lublinie, Siostry Zakonne ze Zgromadzenia Sióstr św. Józefa z Cluny oraz ze Zgromadzenia Sióstr Służek NMP Niepokalanej (prowadzące Katolickie Przedszkole im. św. Franciszka z Asyżu).

– Zachęcamy gorąco i apelujemy o włączanie się w naszą lubelską akcję „Maseczki dla służb” Osoby dysponujące maszynami, czasem wolnym i chęcią pomocy innym w tak trudnym dla wszystkich czasie. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Lublinie służy przy tym wsparciem w kwestiach logistycznych związanych z dostarczeniem niezbędnych materiałów, a następnie odebraniem i przekazaniem maseczek do osób ich potrzebujących. Telefony kontaktowe do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie w ramach akcji „Maseczki dla służb” to 81 466 53 31 oraz 81 466 53 32 – mówi Katarzyna Fus, dyrektor MOPR w Lublinie. EM.K.