Master stanął na parkingu

Kradzionym samochodem dostawczym usiłował wyjechać poza granice kraju. Funkcjonariusze SG zatrzymali go na przejściu, przesłuchali w charakterze świadka i puścili wolno. Zabrali tylko pojazd.

– Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG odzyskali już ponad 160 poszukiwanych pojazdów oraz podzespoły pochodzące z przestępstwa o łącznej wartości ponad 13 milionów złotych – informuje z dumą por. Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Jeden z ostatnich sukcesów to ujawniony na drogowym przejściu granicznym w Dorohusku samochód ciężarowy marki Renault Master o wartości 50 tys. zł, który został skradziony na terenie kraju. Autem kierował 28-letni obywatel Ukrainy, mężczyzna usiłował wyjechać nim poza granice Polski. – Samochód został zabezpieczony na służbowym parkingu, natomiast kierowcę przesłuchano w charakterze świadka do prowadzonego postępowania przygotowawczego i zwolniono – tłumaczy rzecznik NOSG.

To standardowa procedura. Kilka dni wcześniej, również na granicy w Dorohusku, ujawniono warty około 100 tysięcy złotych ciągnik marki John Deere. Maszyna znajdowała się na naczepie samochodu ciężarowego, którym kierował 58-letni obywatel Ukrainy. W sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze, a 58-letni kierowca ciężarówki został przesłuchany w charakterze świadka i zwolniony. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here