Maszt stanie w Dąbiu

Władze gminy Żółkiewka wydały decyzję o lokalizacji wieży telekomunikacyjnej, którą w Dąbiu chce wybudować firma Algo Poland z Radomia.

2 marca Jacek Lis, wójt gminy Żółkiewka, wydał decyzję o lokalizacji inwestycji celu publicznego. Chodzi o budowę wieży telekomunikacyjnej w Dąbiu. Maszt chce postawić firma Algo Poland z Radomia. – Nie mamy informacji na temat terminu rozpoczęcia inwestycji. To zależne od inwestora – podkreśla Wojciech Kaczmarczyk, wicewójt Żółkiewki. – Dochody z tytułu podatku od nieruchomości zostaną ustalone po zakończeniu realizacji i oddaniu wieży do użytkowania na podstawie złożonej przez inwestora deklaracji podatkowej.
Na razie przeciwko inwestycji nikt nie protestuje. – Z przedłożonej dokumentacji wynika, że najbliższa zabudowa mieszkaniowa zlokalizowana jest w odległości ponad 100 metrów od projektowanej wieży. Dokumentacja określa maksymalny zasięg ponadnormatywnego pola elektromagnetycznego na 8 metrów, w związku z czym nie przewiduje potrzeby wyznaczenia stref ograniczonego użytkowania na terenach sąsiadujących z obiektem – dodaje Kaczmarczyk. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here