Maszt z flagą

Gmina Żmudź, tak jak wiele gmin powiatu chełmskiego, zakwalifikowała się do finałowego etapu projektu „Pod biało – czerwoną”. Dzięki głosom mieszkańców w gminie Żmudź stanie maszt z biało-czerwoną flagą. Jeszcze nie wiadomo, w którym miejscu.

Projekt „Pod biało-czerwoną” zakładał sfinansowanie zakupu masztów i flag w każdej gminie w Polsce dla uczczenia 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej. Warunkiem uzyskania pieniędzy na inwestycję było poparcie mieszkańców, którzy mogli oddać głos na swoją gminę wypełniając ankietę na stronie internetowej. Głosowanie trwało od sierpnia do 31 grudnia ub.r. Aby zdobyć flagę potrzebna była odpowiednia liczba głosów: dla gmin do 20 tys. mieszkańców – 100 głosów; dla gmin do 100 tys. mieszkańców – 500 głosów. Zakup i montaż masztów z flagami będzie realizowany w 2021 r. i będzie to dotyczyło wielu gmin powiatu chełmskiego, w tym gminy Żmudź.

– Dostaliśmy informację, że dzięki udziałowi w projekcie zakup i montaż masztu oraz flagi będzie sfinansowany i rozważamy lokalizacje, w którym miałby on stanąć – mówi Edyta Niezgoda, wójt gminy Żmudź. – Ze względów historycznych może to być w Wołkowianach lub w Klesztowie. Dziękujemy mieszkańcom gminy Żmudź za zaangażowanie w głosowaniu. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here