Matka i syn zginęli

Tragedia na trasie Chełm – Hrubieszów. W nocy z soboty na niedzielę w Pobołowicach Kolonii zderzyły się dwa auta. Na miejscu zginęła 40-letnia kobieta i jej 17-letni syn. Siedem osób trafiło do szpitala.

Do tragicznego zdarzenia doszło ok. 22.30 w sobotę (16 lipca) na drodze wojewódzkiej nr 844 w Pobołowicach Kolonii (gmina Żmudź).

– Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący Audi 21-latek, z nieznanych jak dotąd przyczyn, zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do zderzenia się z jadącym z naprzeciwka samochodem marki Kia, którym kierowała 23-letnia kobieta – relacjonuje komisarz Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Siła uderzenia była tak duża, że na miejscu zginęło dwoje pasażerów Audi – 40-letnia kobieta i – jak nieoficjalnie ustaliliśmy – jej 17-letni syn, mieszkańcy gminy Żmudź. Do szpitala trafiło aż siedem osób – kierowca audi A6 i kobieta kierująca kią Sedona, a także pięcioro pasażerów koreańskiego auta.

– Dwie osoby po badaniach opuściły szpital. Na miejscu wypadku prowadzone były oględziny z udziałem prokuratora. Ciała ofiar trafiły do zakładu medycyny sądowej w celu przeprowadzenia sekcji – dodaje kom. Kamola. Policja podkreśla, że na odcinku, w którym doszło do tragedii, obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h. Wiadomo, że kierujący byli trzeźwi.

Jak informuje Wojciech Chudoba z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie, w akcji ratunkowej, oprócz policjantów i ratowników medycznych, brało udział aż 20 strażaków, głównie z Chełma, ale i z OSP w Żmudzi i OSP w Kamieniu. Przez kilka godzin droga w miejscu tragedii była całkowicie zablokowana. (kg)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here