Mazurek Dąbrowskiego zabrzmiał jeszcze głośniej 

Przemarsz spod ratusza na plac Litewski odbył się przy dźwiękach wojskowej orkiestry

W piątek, 8 listopada, w samo południe w uroczystym przemarszu i wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości i 450-lecia unii lubelskiej wzięli udział przedstawiciele władz miasta, uczniowie i nauczyciele III Liceum Ogólnokształcącego, młodzież z MDK nr 2 oraz dzieci z lubelskich przedszkoli.

Spotkanie pod pomnikiem Unii Lubelskiej i odśpiewanie hymnu z okazji 11 listopada to coroczna tradycja III LO. W tym roku uroczystość miała jednak wyjątkowy charakter i oprawę. Społeczność „Unii” postanowiła bowiem uczcić nie tylko 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, ale również – jako jedyna w kraju szkoła nosząca imię Unii Lubelskiej – wzbogacić obchody jubileuszu 450-lecia zawarcia unii lubelskiej.

Odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego poprzedził przemarsz spod ratusza na plac Litewski, w którym oprócz społeczności III LO udział wzięli przedstawiciele władz miasta, młodzież z MDK nr 2 i lubelskie przedszkolaki w towarzystwie żonglerów i werblistów oraz orkiestry wojskowej. (EM.K.)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here