McDonald`s już działa!

W czwartek, 12 maja, w Krasnymstawie została otwarta restauracja McDonald`s, wybudowana w niespełna cztery miesiące. Powstała u zbiegu ulic Polewanej i Okrzei, przy wjeździe do miasta od strony Lublina, w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej nr 17. To siedemnasty lokal tej sieci w województwie lubelskim. Zatrudnia 65 pracowników.

W czwartek, 12 maja, punktualnie o 11.00 McDonald’s otworzył restaurację w Krasnymstawie. Jest to 51. punkt tej sieci w regionie wschodnim, obejmującym województwa podlaskie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie, a siedemnasty na Lubelszczyźnie. Najwięcej restauracji w województwie znajduje się w Lublinie, bo aż osiem.

Restauracja w Krasnymstawie jest zarządzana przez lokalnego przedsiębiorcę, Sebastiana Kwassa, związanego z systemem sieci McDonald`s od prawie 4 lat. W oparciu o umowę franczyzy prowadzi on w sumie pięć restauracji – po jednym lokalu w Lublinie oraz Zamościu, dwa w Markuszowie i od czwartku także w Krasnymstawie. Symboliczną wstęgę przecięli Sebastian Kwass oraz starosta krasnostawski Andrzej Leńczuk.

Lokalizacja restauracji, u zbiegu ulic Polewanej i Okrzei, przy wjeździe do miasta od Lublina, nie jest przypadkowa. W przyszłości, gdy zostanie wybudowana droga ekspresowa S17, nieopodal miejsca, gdzie powstała restauracja, jest planowany węzeł, którym podróżni będą mogli zjechać do Krasnegostawu, ale również do McDonald`sa.

Restauracja w Krasnymstawie jest 499. lokalem sieci McDonald`s. Łącznie firma zatrudnia w Polsce ponad 30 tys. osób. 90 proc. lokali to obiekty prowadzone przez 79 niezależnych przedsiębiorców w oparciu o umowę franczyzy z McDonald’s.

Krasnostawska restauracja zatrudnia 65 pracowników, w tym 14 menadżerów. Lokal jest otwarty przez cały tydzień od godz. 6.00 do północy. W tych samych godzinach zmotoryzowani goście mogą skorzystać także z linii McDrive. Od poniedziałku do piątku do godz. 10:30, a w weekendy do godz. 11:00 obowiązuje menu śniadaniowe. W pozostałych godzinach dostępna jest oferta klasycznych produktów McDonald’s. Goście restauracji mogą skorzystać także ze strefy McCafé. Lokal w Krasnymstawie jest przystosowany do obsługi osób z niepełnosprawnościami. Oferuje też darmowy dostęp do Internetu. Na zewnątrz restauracji, do dyspozycji gości znajduje się ogródek zapewniający 56 miejsc, stojaki dla rowerów oraz parking dla samochodów osobowych. (ps)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here