Medale zapaśników

Trzy medale wywalczyli zapaśnicy LMKS Krasnystaw podczas ogólnopolskiej olimpiady młodzieży, jaka odbyła się w Drzonkowie koło Zielonej Góry.

W dniach 2-4 maja w Drzonkowie obyła się ogólnopolska olimpiada młodzieży w zapasach w stylu wolnym, będąca jednocześnie mistrzostwami Polski juniorów młodszych do lat 17. LMKS Krasnystaw na zawodach reprezentowało siedmiu zapaśników. Największy sukces odniósł w kat. do 85 kilogramów Kamil Sykuła, który wygrał wszystkie swoje walki i zdobył złoto. W tej samej kategorii Maciek Smyk wywalczył brązowy medal. Duże oczekiwania trenerzy LMKS mieli wobec Ernesta Kopecia, który rywalizował w kat. do 58 kg. Ernest jednak w decydującej walce o wejście do finału nieznacznie przegrał i ostatecznie musiał się zadowolić brązem. Ósme miejsce w kategorii do 69 kg wywalczył Adrian Bielecki. W klasyfikacji drużynowej LMKS Krasnystaw zajął czwarte miejsce w Polsce. Medaliści są podopiecznymi trenera Adama Swatka. (k)