Medycy w kolegium

Budynek byłego Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych przy ul. Mickiewicza już nie stoi opustoszały. Na parterze urzędują lekarze medycyny pracy.

Urząd Marszałkowski w Lublinie kilkakrotnie wystawiał na sprzedaż budynek przy ul. Mickiewicza 37, w którym funkcjonowało Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych. To pięciokondygnacyjna nieruchomość z podpiwniczeniem, salami wykładowymi, kuchnią, stołówką i sanitariatami. Cena wywoławcza wynosiła najpierw 3,1 mln zł, potem obniżono ją do 2 mln zł. Kolejne przetargi unieważniano, bo chętnych na zakup nie było. W końcu urzędnicy uznali, że przydadzą im się dodatkowe pomieszczenia na potrzeby swojej chełmskiej jednostki, mieszczącej się obecnie w wynajmowanych pokojach w gmachu. W byłym Kolegium zaplanowano remont. Zarząd Nieruchomości Wojewódzkich w Lublinie ogłosił, że poszukuje wykonawcy projektu do zadania pod nazwą „Projekt wykonawczy prac inwestycyjnych obejmujące modernizację budynku przy ul. Mickiewicza 37 w Chełmie wraz z przystosowaniem obiektu do użytkowania przez jednostki organizacyjne Województwa Lubelskiego oraz budowę drogi dojazdowej do parkingu wewnętrznego na nieruchomości przy ul. Mickiewicza 37 w Chełmie”. Oferta, która wpłynęła przekraczała możliwości finansowe urzędu marszałkowskiego. Roboty nawet się nie rozpoczęły. Ale od niedawna budynek nie stoi już zupełnie opustoszały.
– Dotąd nie zawarto żadnej umowy najmu dotyczącego budynku położonego w Chełmie przy ulicy Mickiewicza 37, ale parter budynku został użyczony na potrzeby filii Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Lublinie, będącego wojewódzką samorządową jednostką organizacyjną – mówi Beata Górka, rzecznik prasowy marszałka województwa lubelskiego. – Przed rozpoczęciem działalności Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy przeprowadził remont pomieszczeń. Województwo lubelskie nie wycofuje się z planów przeprowadzenia swoich jednostek z terenu miasta Chełm do przedmiotowego budynku, zanim to jednak nastąpi niezbędne jest wykonanie remontu w budynku. (mo)