Meek, Oh why? w KDK

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza 22 lutego o godz. 19.00 na koncert zespołu Meek, Oh why? otwierający trasę koncertową promującą trzeci album „Zachód”.

Meek, Oh Why? to pięcioosobowy zespół o unikatowym brzmieniu, balansujący pomiędzy wpływami muzyki elektronicznej, hip-hopu i nowoczesnego jazzu. – Przy użyciu rapowanego słowa i nieograniczonej niczym otwartości muzycznej, zespół podczas koncertu w hipnotyczny sposób przeprowadza odbiorców przez podróż pełną skrajności, znajdującą jednak spójność pomiędzy wszystkimi elementami.

Od lirycznych, tajemniczych poszukiwań, aż po kipiący ze sceny żywioł – mówi Damian Kozyrski, dyrektor KDK. Lider zespołu Mikołaj Kubicki, odpowiedzialny za muzyczno-słowną całość, jest wokalistą i trębaczem, a oprócz niego w skład zespołu wchodzą jeszcze: Mateusz Hulbój (wokal, elektronika), Wawrzyniec Topa (basówka, synthy basowe), Maciej Porada (piano, elektronika), Karol Szczygieł (pad perkusyjny, crash, elektronika live).

„Zachód” to trzeci, a zarazem najbardziej przełomowy album projektu Meek, Oh Why? – Futurystyczne synthowe brzmienie w połączeniu z intrygującą liryką i wyjątkową lekkością wokalną ­­Mikołaja składa się na hipnotyczną całość, która w naszym odczuciu odkrywa nowe oblicze muzyki balansującej między hiphopem, a popem alternatywnym – dodaje Kozyrski.

Album promuje teledysk do tytułowego singla w reżyserii Olgi Czyżykiewicz i zdjęciami Adama Romanowskiego w którym usłyszymy gościnnie Sarsę oraz trio Hyper Son. „Zachód” ukazał się 21 listopada 2019 r. nakładem Asfalt Records. Bilety na koncert w cenie 40 zł i 50 zł (w dniu koncertu) dostępne w kasie biletowej KDK i na stronie www.bilety.krasnystaw.pl (k)