Mercedes kłuje w oczy

Auto przy kamienicy Rynek 7 parkuje w oznakowanym przez miasto miejscu więc wbrew temu co pisze dyrektor WZRDiM raczej nie łamie przepisów. Społecznicy ze Starówki uważają jednak, że zakaz parkowanie powinien dotyczyć wszystkich. Bez wyjątku

Pod koniec czerwca Rada Dzielnicy Stare Miasto podjęła uchwałę w sprawie całkowitego zakazu parkowania samochodów osobowych na rynku staromiejskim. Okazuje się, że zakaz nie dotyczy wszystkich, tak jak chcieli tego dzielnicowi radni, bo przed kamienicą przy Rynek 7, gdzie znajduje się Konsulat Honorowy Republiki Federalnej Niemiec i Zarządu Polskiego Funduszu Gwarancyjnego, regularnie parkuje mercedes. – Są równi i równiejsi? – pytają dzielnicowi radni.


Rada wnioskowała do ratusza aby nie wydawać pozwoleń na parkowanie samochodów osobowych na terenie rynku oprócz miejsc określonych na potrzeby Urzędu Stanu Cywilnego, przed którym nadal czasowo mogą zatrzymywać się auta m.in. z nowożeńcami. – Wobec licznych zgłoszeń mieszkańców, jak również osób dla których przestrzeń i walory estetyczne staromiejskiego rynku są bardzo ważne chcieliśmy uwolnić tą przestrzeń od parkowania jakichkolwiek samochodów – uzasadnia podjętą w tej sprawie uchwałę Zygmunt Ostrowski, przewodniczący Rady Dzielnicy Stare Miasto.

Radni, podejmując decyzję podkreślali także, że ratusz nie wszystkich traktuje jednakowo, bo wydano pozwolenia dla samochodu osobowego (tu podano numery rejestracyjne pojazdu) parkującego przy kamienicy Rynek 7, a jednocześnie odmówiono wyznaczenia miejsca dla osoby niepełnosprawnej o całkowitym niedowładzie kończyn.

Zdaniem radnych dzielnicowych przestrzeń Starego Miasta jest bardzo mała, a dodatkowo przejezdność utrudniają wystawione w sezonie letnim ogródki gastronomiczne i nie powinny tu parkować żadne samochody.

Do uchwały Rady Dzielnicy odniósł się dyrektor Wydziału Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością UM Lublin, były komendant wojewódzki policji, Dariusz Działo. W piśmie przesłanym do rady napisał, że osoba niepełnosprawna może nie stosować się do niektórych znaków drogowych dotyczących ruchu lub postoju, w zakresie określonym przepisami prawa – Prawo o ruchu drogowym”.

Dyr. Działo poinformował ponadto, że w przestrzeni publicznej na terenie staromiejskiego rynku znajdują się miejsca postojowe wyłącznie na potrzeby Urzędu Stanu Cywilnego, a w rejestrze wydanych identyfikatorów figuruje identyfikator wydany na rzecz Polskiego Funduszu Gwarancyjnego mającego siedzibę przy ul. Rynek 7 z przeznaczeniem do parkowania pojazdu w miejscach wyznaczonych wyłącznie w SPP.

– Wobec powyższego tut. Wydział zwróci się do Straży Miejskiej Miasta Lublin o podjęcie działań zmierzających do bardziej wnikliwej kontroli pojazdów osób niestosujących się do przepisów dotyczących wjazdu i parkowania w przedmiotowym obszarze Starego Miasta w Lublinie – napisał dyr. Działo. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here