Mercedesem na ratunek

Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe SP ZOZ w Lublinie od czwartku ma sześć nowych karetek. Kosztowały ponad 2,7 mln zł.


– Ratownicy medyczni są na pierwszej linii frontu walki z covidem, to oni niejednokrotnie ratują ludzkie życie. Jestem przekonany, że te nowoczesne i dobrze wyposażone karetki okażą się bardzo przydatne w ich codziennej pracy – mówi Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego, któremu podlega Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe.

Ambulanse zabudowane są na bazie samochodu Mercedes Sprinter, posiadają automatyczną skrzynię biegów, dzięki czemu eksploatacja pojazdu podczas interwencji będzie bardziej efektywna. Karetki trafią na podstacje: Śródmieście, Czechów oraz do filii w Łęcznej i Kraśniku.

Ambulanse są w kolorze żółtym, co związane jest z rozporządzeniem ministra zdrowia, w myśl którego do 1 stycznia 2028 roku wszystkie pojazdy systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego mają być właśnie w tym kolorze. Chodzi o to, aby nie były mylone z karetkami transportowymi, często prywatnymi, a także by były lepiej widoczne.

Zakupione pojazdy, wyposażone w najnowszy sprzęt, zapewnią nie tylko lepsze warunki pracy ratownikom, lecz również usprawnią dotarcie do pacjentów wymagających pomocy medycznej. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here