Chełmskim kierowcom puszczają nerwy. Chodzi o dziury na ul. Metalowej i Ogrodowej. Zima skończyła się w marcu, a do dziś drogowcy nie naprawili ubytków w nawierzchni. I jak się okazuje, na załatanie dziur trzeba jeszcze poczekać…

O dziurach w jezdni na ul. Metalowej i Ogrodowej pisaliśmy już wiele razy. Za każdym razem urzędnicy zapewniali, że drogowcy będą sukcesywnie naprawiać ubytki, ale tego nie zrobili. Kierowcom puszczają nerwy, bo wydawało się, że po zimie w ciągu kilku tygodni wszystkie dziury zostaną załatane. Tymczasem ekipy remontowe są chyba wszędzie, tylko nie na Metalowej i Ogrodowej.
– Codziennie jeżdżę tymi ulicami i za każdym razem wpadam w dziury, bo nie da się ich ominąć, gdy z naprzeciwka poruszają się samochody – skarży się mieszkanka osiedla Słoneczne. – Czy tak trudno jest naprawić ubytek w jezdni? Może drogowcy czekają, aż kierowcy zrobią to za nich?! Ciągła jazda po dziurach skutkuje tym, że niszczy się zawieszenie w autach. Na Ogrodowej, między mostem nad Uherką a skrętem w osiedle Słoneczne, jest głęboki ubytek, którego wieczorami i nocą prawie nie widać. Co stoi na przeszkodzie, by go naprawić?
W ostatnim czasie dość sporo odebraliśmy od czytelników skarg w sprawie dziurawej Ogrodowej i Metalowej. Faktem jest, że drogowcy sprawiają wrażenie, jakby nie radzili sobie z pozimowym łataniem dziur. Mamy połowę sierpnia, a ubytki są jeszcze na innych chełmskich ulicach, m.in. Szpitalnej. Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Chełmie, które wygrało przetarg na usuwanie ubytków w nawierzchniach dróg, najwyraźniej przeszacowało swoje możliwości. Taki wniosek nasuwa się po tym, co widać na chełmskich ulicach.
Jak informuje Biuro Prasowe Prezydenta Chełma, pracownicy MPRD, którzy zajmują się m.in. łataniem ubytków w infrastrukturze drogowej, przygotowują się obecnie do prac związanych z cząstkowymi remontami trasy rowerowej Green Velo. Ponadto będą łatać także dziury na 11 Listopada, Chemicznej i al. Marszałka Piłsudskiego. – Ubytki na ulicach Metalowej i Ogrodowej stanowią oczywiście spory problem, dlatego będą sukcesywnie, w miarę możliwości operacyjnych, usuwane – po raz kolejny zapewniają urzędnicy z Biura Prasowego. (s)