Miała 2 promile. Przyjmowała pacjentów

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miała 51-letnia lekarz pediatra z gminy Fajsławice, gdy leczyła dzieci w jednej z przychodni w gminie Łopiennik Górny. Policjantom tłumczyła, że świętowała zostanie babcią.


W środę, przed godz. 15, dyżurny krasnostawskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o tym, że w jednej z przychodni na terenie gminy Łopiennik Górny pacjentów przyjmuje nietrzeźwa lekarka. – Skierowany na miejsce patrol zastał w trakcie pracy 51-letnią lekarz pediatrę, specjalistę medycyny rodzinnej – mówi Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że kobieta ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Interweniującym funkcjonariuszom tłumaczyła, że piła alkohol po zakończonym w Krasnymstawie dyżurze z okazji zostania babcią. Pijaną lekarką okazała się Renata K.-B. z Fajsławic, doświadczony pediatra, cieszący się dobrą opinią wśród pacjentów. Zanim wypiła, pełniła dyżur w tzw. nocnej opiece organizowanej w Krasnymstawie przez Stację Ratownictwa Medycznego w Chełmie.
– Chcę z panią doktor porozmawiać, zanim podejmę jakąś decyzję co do jej dalszej pracy dla naszej Stacji – powiedział nam Tomasz Kazimierczak, dyrektor SRM w Chełmie.
– Policjanci wraz z prokuratorem ustalają czy doktor naraziła na utratę życia lub zdrowia przyjmowanych przez siebie pacjentów – dodaje Wasilewski. Mundurowi już ustalili, że „po kielichu” Renata K.-B. zbadała 14 osób. (kg)