Miasto dołoży do ronda

Ponad pół miliona złotych – tyle wyniesie wkład własny miasta Krasnystaw w budowę ronda, które ma powstać na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 812 i drogi krajowej nr 17. Inwestorem jest jednak Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Jeszcze w pierwszym półroczu br. ma zostać ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy.

Jeszcze rok, może dwa i na ul. Lwowskiej w Krasnymstawie, na skrzyżowaniu dróg wojewódzkiej nr 812 i krajowej nr 17, skończą się korki. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje wybudować rondo, które usprawni ruch. Tę inwestycję przed wyborami parlamentarnymi w 2019 roku obiecał wicepremier Jacek Sasin, który do sejmu kandydował z okręgu chełmskiego, obejmującego również Krasnystaw.

We wrześniu 2020 r. miasto Krasnystaw podpisało porozumienie z lubelskim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i zobowiązało się przekazać fundusze na opracowanie dokumentacji projektowej oraz realizację inwestycji. W ubiegłym roku, jak informuje wiceburmistrz Krasnegostawu, Krzysztof Sugalski, miasto dołożyło do projektu technicznego 100 000 zł. W tegorocznym budżecie na wykonanie prac budowlanych zaplanowano 200 000 zł. Zgodnie z porozumieniem, w 2023 roku miasto ma przekazać GDDKiA 234 472 zł. – W sumie udział miasta w realizacji zadania wyniesie 534 472 zł – podkreśla wiceburmistrz Sugalski.

Cała wartość inwestycji jest oszacowana przez lubelski oddział Dyrekcji na 10 689 445 zł. Ostateczne koszty będą znane jednak po rozstrzygnięciu przetargu i podpisaniu umowy z wyłonionym wykonawcą. GDDKiA jeszcze w pierwszej połowie br. zamierza ogłosić przetarg. (ps)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here