Miasto dołoży do ronda

Prezydent Agata Fisz będzie musiała głębiej sięgnąć do kieszeni, by wybudować rondo u zbiegu ulic Zielnej i Obłońskiej oraz drogę dojazdową do marketu PSB „Mrówka”, który ma powstać jeszcze w tym roku. Po otwarciu ofert okazało się, że do inwestycji trzeba dołożyć ponad 200 tys. zł.

W tegorocznym budżecie miasta na budowę ronda przy Zielnej i Obłońskiej oraz drogę dojazdową do planowanego marketu budowlanego PSB „Mrówka” zapisano 1 600 000 zł. W tym jest już udział firmy PSB „Mrówka”, która zapewniła, że dołoży się do budowy drogi dojazdowej do swojego marketu. Po otwarciu złożonych do przetargu ofert okazało się, że kwota ta nie wystarczy jednak na realizację całego zadania.
Do przetargu przystąpiły trzy firmy. Strabag z Pruszkowa zaproponował 2 947 557 zł i 5-letnią gwarancję. Całą inwestycję wykonałby w ciągu 120 dni. Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe we Włodawie budowę wyceniło na 2 388 249 zł. Okres gwarancyjny to 60 miesięcy. Najkorzystniejszą ofertę złożyło jednak Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Chełmie, które wszystkie prace wyceniło na 1 819 799 zł. Inwestycję zamierza zrealizować w ciągu trzech miesięcy i dać na nią aż siedmioletnią gwarancję.
– Przetarg rozstrzygniemy po sprawdzeniu ofert. Mamy zapewnienie prezydent Agaty Fisz, że miasto dołoży brakującą kwotę, czyli ponad 200 tys. zł – mówi Krzysztof Tomasik, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Chełmie. (ptr)