Miasto dosypało żużlowcom

Lubelscy radni na czwartkowej sesji przegłosowali zmiany w tegorocznym budżecie miasta. Jedną z najważniejszych było przeznaczenie dodatkowych 300 tys. zł dla żużlowego Motoru Lublin, po tym jak klub awansował do półfinałów żużlowej ekstraligi i walczy o tytuł mistrzowski.


Na budżetowych roszadach zyskają także kierowcy, piesi i rowerzyści. Dzięki pozytywnym decyzjom lokalnych społeczników dodatkowe środki trafią bowiem na modernizację infrastruktury drogowej. Rada Dzielnicy Bronowice przyznała 90 tys. zł na remont ul. Sokolej wraz z utworzeniem dodatkowych miejsc parkingowych, Rada Dzielnicy Stare Miasto przekazała 120 tys. zł na remont ciągów pieszych przy budynkach Furmańska 3/7 i 9/11, a Rada Dzielnicy 70 tys. zł na opracowanie dokumentacji dla budowy ul. Wygon.

Ponadto decyzją radnych za 30 tys. zł zostaną zbudowane progi zwalniające na ul. Sierpińskiego, a za 40 tys. zostanie wykonany brakujący przejazd rowerowy przez ul. Zielone Wzgórze niezbędny dla ostatecznego odbioru tej drogi. O tę inwestycję zabiegał ostatnio w interpelacji do prezydenta radny Stanisław Brzozowski.

– Rada Dzielnicy Sławin wsparła ze swojej rezerwy to zadanie i nie może ponosić konsekwencji złej wyceny inwestycji, zważywszy, że po pierwsze dysponuje bardzo ograniczonymi środkami, po drugie, że zgodnie z procedurą musi te środki rozdysponować do końca pierwszego półrocza, co też miało miejsce. W tej sytuacji proszę Pana Prezydenta o przekazanie brakującej kwoty na realizację tego zadania ze względu na powyższe argumenty, jak i na fakt potrzeby społecznej oraz konieczność zakończenia spraw związanych z odbiorem ulicy Zielone Wzgórze. Mam nadzieję, że sprawa doczeka się realizacji jeszcze w tym 2021 roku – argumentował S. Brzozowski.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here