Miasto to też Twój dom

Trwa kampania „Miasto to też Twój dom – Masz wpływ na dobrą atmosferę”. Kampanię zainaugurowała wystawa nt. wpływu mieszkańców na ograniczenie niskiej emisji pyłów i gazów szkodliwych.


Przed ratuszem ustawiono plansze, na których widnieje m.in. hasło „Nie pal byle czym”. Zostaną w tym miejscu do końca listopada. To nie jedyne działania. – W przestrzeni miasta pojawią się informacje na billboardach, w autobusach oraz na przystankach autobusowych.

Wszystkie lubelskie placówki oświatowe otrzymają przygotowane scenariusze lekcji i materiały edukacyjne do wykorzystania w ramach prowadzonych zajęć. Dodatkowo, Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej przeprowadzi w wybranych placówkach tzw. lekcje ciepła – informuje Olga Mazurek-Podleśna z biura prasowego ratusza.

Planowane są też happeningi z udziałem przedstawicieli miejskich spółek. Wydarzenia związane z kampanią można będzie śledzić na facebookowych profilach „Miasto Lublin” i „Miasto to też Twój dom”. Szczegółowe informacje dotyczące kampanii znajdują się na stronie internetowej lublin.eu.

Olga Mazurek-Podleśna wyjaśnia, że „tworzenie nowej edukacyjno-informacyjnej kampanii to odpowiedź na oczekiwania mieszkańców, którzy coraz bardziej interesują się tematyką jakości powietrza w mieście”. – To również realizacja jednej z rekomendacji Panelu Obywatelskiego – dodaje O. Mazurek-Podleśna. GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here