Miasto zarobiło na działce

Jedna z dwóch wystawionych do sprzedaży działek przy ul. Chełmońskiego zmieniła właściciela. Nieruchomość o powierzchni ponad półtora hektara za 836 740 zł kupiła chełmska spółka „Netleet”.

Miasto w ostatnich dniach grudnia ub.r. sprzedało działkę przy ul. Chełmońskiego, sąsiadującą z Zarządem Dróg Miejskich. Znajdują się na niej murowany garaż, część wiaty stalowej obudowanej bloczkami belitowymi, część murowanego budynku magazynowego z pomieszczeniami warsztatowymi, przybudówka do magazynu oraz nieczynna stacja paliw. Cała nieruchomość ma powierzchnię 1,56 ha i została wyceniona na 828 450 zł. Do przetargu wpłynęła tylko jedna oferta, złożona przez chełmską spółkę „Netleet”, funkcjonującą na rynku od września 2016 roku. Firma kupiła działkę za 836 740 zł. Teren, zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego miasta, jest przeznaczony pod zabudowę usługową.
Do sprzedaży wystawiono również inną działkę przy ul. Chełmońskiego, o pow. 2,12 ha za 945 900 zł. Nikt jednak nie złożył oferty i wszystko wskazuje na to, że urzędnicy niebawem ogłoszą kolejny przetarg.
Ponadto miasto do sprzedaży wystawiło dwie inne działki. Pierwsza to przylegający do chełmskiego aquaparku teren między Trubakowską a Lubelską o pow. ponad 60 ar, przeznaczony pod budowę galerii handlowej. Nieruchomość została wyceniona na 1,5 mln zł. Druga z działek mieści się przy ul. I Pułku Szwoleżerów 17B i znajduje się na niej budynek, do niedawna siedziba żłobka „Chełmskie Niedźwiadki”. Cena wywoławcza całej parceli to 2,9 mln zł. (s)