Miedziowe zbroją się

Joanna Drabik (z nr 20) z zespołem MKS Lublin czterokrotnie zdobywała mistrzostwo Polski: w 2014, 2015, 2016 i 2018 roku. Teraz, po powrocie z Węgier, występować będzie w zespole MKS Zagłębie Lubin

Nie Lublin, a Lubin będzie po powrocie do Polski z węgierskiego Siofok reprezentowała Joanna Drabik. 26-letnia obrotowa, która po zdobyciu z MKS czterech tytułów mistrzowskich przeniosła się przed dwoma laty w letniej przerwie na Węgry, w sezonie 2020/21 będzie reprezentowała barwy Zagłębia Lubin.


Drabik to nie jedyne poważne wzmocnienie zespołu z Lubina przed nowym sezonem. W ekipie „miedziowych” występować będzie także 24-letnia Patrycja Świerzewska, która ostatni sezon spędziła w Byasen Håndball Elite. Rozgrywająca reprezentacji Polski dla drużyny z Trondheim rzuciła 40 bramek w 17 spotkaniach, walnie przyczyniając się do zdobycia przez zespół brązowego medalu mistrzostw Norwegii.

Kontrakty z Zagłębiem przedłużyły ponadto: Małgorzata Mączka, Jovana Milojević, Adrianna Górna, Monika Wąż i Malwina Hartman.

Z zespołem pożegnały się z kolei: Małgorzata Trawczyńska, Zuzanna Ważna, Małgorzata Buklarewicz, Klaudia Pielesz, Marketa Hurychova, Agata Wasiak i Agnieszka Jochymek, która postanowiła zakończyć sportową karierę. BAS