Miejscy radni ślubowali

Janusz Rzepka

We wtorek odbyła się pierwsza sesja rady miasta Krasnystaw kadencji 2018-2023. Przewodniczącym rady znów został Janusz Rzepka, jego zastępcami Andrzej Jakubiec i Marcin Wilkołazki.

Pierwszą sesję otworzył sekretarz miasta Krzysztof Gałan. Dalszą część obrad prowadził, zgodnie z zasadą, najstarszy wiekiem radny – Andrzej Jakubiec. W wyniku tajnego głosowania przewodniczącym rady miasta, jak w ostatniej kadencji, wybrany został Janusz Rzepka. Do małego zamieszania doszło podczas głosowania na wiceprzewodniczących rady. Okazało się bowiem, że za kandydaturą byłego burmistrza A. Jakubca zagłosowało 11 radnych, a nikt nie był przeciw.

Jak słusznie zauważył radny Dariusz Turzyniecki 4 radnych w ogóle nie zagłosowało, przez co cały wybór wiceprzewodniczących trzeba uznać za nieważny. Głosowanie powtórzono, tym razem obyło się bez niespodzianek. Zastępcami Rzepki zostali wybrali A. Jakubiec i Marcin Wilkołazki. Po wyborze prezydium rady miasta, przewodniczący Rzepka wręczył zaświadczenie o wyborze nowo wybranemu burmistrzowi Krasnegostawu Robertowi Kościukowi.

W radzie miasta Krasnystaw VIII kadencji zasiadają: Lech Berezowski, Grzegorz Brodzik, Kamil Hukiewicz, Andrzej Jakubiec, Ewa Kwiecień, Paweł Mazurek, Agnieszka Pocińska-Bartnik, Monika Podolak, Janusz Rzepka, Andrzej Smorga, Adam Swatek, Dariusz Turzyniecki, Marcin Wilkołazki, Marcin Worotyński i Marek Wrzesiński. (kg)