Miejska stacja paliw za rok

Według zapowiedzi chełmskich urzędników kierowcy na koniec 2022 roku powinni tankować benzynę czy olej napędowy na miejskiej stacji paliw, samoobsługowej, prowadzonej przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Powstanie ona w miejsce zamkniętej przed kilkoma dniami stacji u zbiegu ulicy Lwowskiej i al. Armii Krajowej, należącej do niedawna do chełmskiej spółki PKS.


Rok temu Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej kupiło od PKS działkę u zbiegu ulic Lwowskiej i al. Armii Krajowej. W czerwcu 2021 roku zapłaciło ostatnią ratę i stało się pełnoprawnym właścicielem nieruchomości. MPGK do końca roku wydzierżawiło stację spółce PKS.

Kilka dni temu stacja paliw przestała funkcjonować. Teren został ogrodzony, właściwie zabezpieczony, po to, by MPGK mogło przystąpić do pierwszych prac. Spółka chce wybudować samoobsługową nowoczesną stację na wzór tej, jaka funkcjonuje w Stalowej Woli. Cena oferowanej benzyny czy oleju napędowego ma być niższa niż na innych stacjach paliw. Tankowały się będą na niej wszystkie pojazdy należące do miasta, jednostek i spółek. Kierowcy płatności dokonają za pomocą specjalnego urządzenia.

Wszystko wskazuje na to, że pierwsze paliwo na miejskiej stacji zatankujemy najwcześniej w grudniu 2022 roku. Spółka oprócz wykonania nowego obrandowania musi też uzyskać wszelkie pozwolenia i koncesję na sprzedaż paliw, co jest czasochłonne. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here