I Miejski Turniej Sprawnościowy Zakładów Pracy

(2 maja) Uroczystym odśpiewaniem Hymnu Państwowego rozpoczął się zorganizowany po raz pierwszy we Włodawie Turniej Sprawnościowy z okazji Dnia Flagi pod honorowym patronatem burmistrza Włodawy Wiesława Muszyńskiego. Rywalizowało jedenaście drużyn reprezentujących: Urząd Miejski, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Zakład Karny, ZSZ i II LO, Straż Graniczną, Włodawski Dom Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Szkołę Podstawową nr 3, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej, Nadleśnictwo Włodawa, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.


W każdej drużynie wystąpiło czterech zawodników: 2 kobiety i 2 mężczyzn. Mieli oni do pokonania specjalnie przygotowany przez pracowników MOSIR tor, który składał się z 14 przeszkód:
slalom między pachołkami, przewrót w przód na materacu, przewrót w tył na materacu, pokonanie trzech płotków na przemian pod płotkiem – nad płotkiem, 2 rzuty piłką lekarską na odległość, slalom rowerem, skoki w worku, przeskok przez skrzynię w dowolny sposób, skoki z piłką, bieg po ławeczce gimnastycznej odbijając rakietką piłeczkę, bieg w płetwach, skoki przez opony, skoki zwrotne przez ławeczkę, skoki na skakance, strzał na bramkę.
Rywalizacja drużyn trwała prawie trzy godziny. Drużyny dopingowane i zagrzewane do walki przez swoich „szefów” bawiły się doskonale. Najlepszych i najgłośniejszych kibiców miała drużyna SOSW, która zajęła IV miejsce z łącznym czasem 5:33,55, III zajęła drużyna SPZOZ Włodawa z czasem 5:25,99, II – MOSIR z czasem 5:13,40, rywalizację wygrał ZK z czasem 4:59,36. O miejscach w turnieju decydowały dosłownie sekundy. Dyrektor MOSIR Teresa Zaleńska-Sak ufundowała nagrody dla trzech najlepszych drużyn.
Nagrody otrzymali również zawodnicy indywidualni, którzy uzyskali najlepsze czasy. W kategorii kobiet bezkonkurencyjna była zawodniczka MOSIR-u Marta Brzezińska, która pokonała tor sprawnościowy z czasem 1:00,15, II miejsce zajęła Joanna Szymańska ze SOSW z czasem 1:15,40, III zajęła Edyta Tomaszewska-Winniczuk z MPGK z czasem 1:19,69.
W konkurencji mężczyzn najlepszy okazał się Michał Anisiewicz z ZK z czasem 00:58,87, II miejsce zajął Mateusz Pruszkowski z Nadleśnictwa z czasem 1:02,06, III – Daniel Polak ze SOSW z czasem 1:03,33.
Po ciężkich sportowych zmaganiach uczestnicy Turnieju i kibice posilili się bigosem, kawą i herbatką ufundowanymi przez ZK we Włodawie. (-)