Mieszkanie w płomieniach, kobieta bez oznak życia

Pożar kamienicy przy ul. Olejnej 5 napędził ludziom niezłego strachu

Całe mieszkanie objęte ogniem, wewnątrz lokalu 40-latka bez oznak życia. Mieszkańcy drugiego piętra ewakuowani po strażackich drabinach. Pożar kamienicy przy ul. Olejnej 5 napędził ludziom niezłego strachu.


Ogień zauważyli przechodnie ok. godz. 21 w miniony wtorek, 27 lipca. Jedno z okien na pierwszym piętrze stanęło nagle całe w płomieniach.

– W momencie dojazdu na miejsce zdarzenia zastępów z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Nr 1 strażacy zastali rozwinięty pożar mieszkania na pierwszym piętrze kamienicy. Część mieszkańców znajdowała się na zewnątrz budynku. Kobieta mieszkająca w lokalu objętym ogniem została ewakuowana z mieszkania przez sąsiadów. W związku ze stwierdzeniem braku funkcji życiowych u poszkodowanej przystąpiono do przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Działania medyczne zakończyły się powodzeniem. Kobieta została przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego oraz przetransportowana do szpitala – mówi st. kpt. Andrzej Szacoń, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

21 mieszkańców ewakuowało się samodzielnie, przed przyjazdem straży. 7 osób z drugiego piętra ewakuowali strażacy. Niektórych trzeba było sprowadzać po drabinie. Po ugaszeniu pożaru i przewietrzeniu pomieszczeń dokonano oględzin budynku z udziałem przedstawiciela Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Kamienica przy Olejnej 5 należy do Gminy Lublin.

– Wstępne oględziny budynku nie wykazały poważniejszych uszkodzeń w pozostałych lokalach. Mieszkańcom proponowano skorzystanie z lokali tymczasowych, zapewnianych w takich sytuacjach przez Miasto. Ale nikt z nich nie wyraził takiej chęci – mówi Łukasz Bilik, rzecznik prasowy Zarządu Nieruchomości Komunalnych w Lublinie.

W kamienicy przy ul. Olejnej 5 znajduje się 11 lokali mieszkalnych, w których mieszka 31 osób. (l)