Mikołaj przybył do nas

WOLA UHRUSKA

 

Dla każdego coś miłego miał święty Mikołaj, który odwiedził uczniów Zespołu Szkół w Woli Uhruskiej. Obdarowywani dziękowali wierszykiem i piosenkami. (gkj)

NA PŁYWALNI WE WŁODAWIE

(6 grudnia) Na spotkanie z Mikołajem włodawski MOSiR zaprosił około 60 dzieci z miejskich przedszkoli. Każdy z przybyłych maluchów mógł uczestniczyć w specjalnie przygotowanych tego dnia wodnych zabawach. Największą atrakcją był jednak Mikołaj, który pluskał się z dzieciakami w brodziku oraz rozdawał duże czekoladowe mikołaje ufundowane przez dyrektor MOSiR-u Teresę Zaleńską-Sak.

W BIBLIOTECE W URSZULINIE

6 grudnia bibliotekę w Urszulinie odwiedziły 5-latki wraz z wychowawczynią Anną Szczepanik z Zespołu Szkół w Urszulinie. Zajęcia mikołajkowe połączone zostały z popularyzacją ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Czyta dzieciom”. Dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Niezwykła podróż Świętego Mikołaja”, wykonały i pięknie ozdobiły czapkę Mikołaja, która przyozdobiła czytelnię biblioteki. Po zajęciach plastycznych uczestnicy obejrzeli edukacyjną bajkę o Bożym Narodzeniu. Wszyscy otrzymali drobny upominek w postaci cukierków. (r)